En Çok Güvenlik Ödülü Alan Otomobil Markası Hyundai Oldu!

Geçmişten günümüze çok uzun süredir otomobiller çarpışma testlerinde karşı karşıya geliyor ve en güvenli otomobiller bu test sonunda ödüllendiriliyor. Son yapılan testlerde en çok ödülü Hyundai markası oldu.

Teknoloji dünyasında yaşanılan gelişmeler sayesinde otomobiller her geçen sene daha da güvenli oluyor. Araçların hem kaza riskleri bununla birlikte hem de kazaların gerçekleşmesi neticesinde sakatlık veya ölüm yaşanması riskleri her geçen gün azalıyor.

Çok yakın bir zaman içerisinde Otoban Güvenlik Enstitüsü, 2021 model arabaları bir çarpışma testine soktu ve bu araçlardan 49’u en yüksek güvenlik sertifikası olan Top Safety Pick+ ödülünü kazandı.

Ödülü almaya hak kazanan araç sayısı bu yıl, geçen sene ki sayının iki katını da aşmayı başardı. Top Safety Pick isimli ödülü almayı başaran otomobillerin sayısı ise 41’e yükseldi. Bu da en üst seviye güvenlik sunan toplam araç sayısının 90’u bulmasına sebep oldu. Genel itibariyle 2021 modellerin en çok güvenlik konusuna odaklarını bu sayılardan öğrenebiliyoruz.

Oyunuzu bırakın

Daha

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

Giriş Yap

Gizlilik Politikası

Koleksiyona ekle

Koleksiyon Yok

Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.