Aşı olanların kaydı ‘Aşıla’ uygulamasına girecek. Aşıla Uygulaması nedir?

Aşı olanların kaydı ‘Aşıla’ uygulamasına girecek. Aşıla Uygulaması nedir? Nasıl yüklenir? Nasıl kullanılır? Nereden ulaşabilirim? gibi sorular sıkça sorulmaya başlandı. Bizler de size bu konuda yardımcı olacağız… Lütfen Yazımızı paylaşmayı unutmayın!!!

Aşı olanların kaydı ‘Aşıla’ uygulamasına girecek. Aşıla Uygulaması nedir? Nasıl yüklenir? Nasıl kullanılır? Nereden ulaşabilirim? Tüm cevapları bulabileceğiniz bir makale hazırladık Ayrıca Sağlık kategorimizden covid19 yani koronavirüs hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Hatta daha fazlasına…

Sağlık Bakanlığı, aşılama sürecine ilişkin yeni Aşıla uygulamasını yayınladı. Uygulama ile aşılama sürecinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde yönetilmesi amaçlanıyor.

Doktorlar için Aşıla uygulaması duyuruldu

Türkiye’deki koronavirüs aşılama sürecinin birkaç gün içerisinde başlayacağını gösteren adımlar atılmaya başlandı. Sinovac CoronaVac aşısı 3 milyon dozu ile önce sağlık çalışanları olmak üzere toplu şekilde uygulanacak.

Sağlık Bakanlığı, aşılama sürecini kolay yönetebilmek adına yeni bir uygulama yayınladı. Yeni uygulama Aşıla, Hayat Eve Sığar uygulaması gibi mobil uygulama olarak yayınlandı. Ancak vatandaşlar yerinde doktorların kullanımına açıldı. Uygulama ile vatandaşların aşılamadan önce göstereceği karekod ile onay yaptıktan sonra koronavirüs aşısı uygulanacak.

Aşıla uygulaması, vatandaşlara açık olmadığı için uygulama marketlerinde yer almayacak. Aile hekimleri, doktorlar ve diğer yetkili kişiler Sağlık Bakanlığı’na ait Mobil Market üzerinden uygulamayı cihazlarına indirebilecek.

Vatandaşlar için aşılama süreci nasıl sürdürülecek?

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu tarafından yapılan açıklamalara göre, vatandaşlar koronavirüs aşısı için uygun olup olmadıklarını iki yöntemle öğrenebilecek.

İlk yöntemde e-Nabız sistemi üzerinden sorgulama yapılabilecek. İkinci yöntemde ise sistem açıldığı zaman, kişinin adına ait cep telefonu numarasından ‘Aşıla‘ yazıp 2023’e kısa mesaj göndererek aşı uygunluğu sonucu bildirilecek.

Randevu sistemi ile aşılamanın yapılacağını açıklayan Memişoğlu, sağlık kuruluşuna gidemeyen vatandaşların evlerinde aşılama yapılacağını söyledi.

Oyunuzu bırakın

Daha

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Giriş Yap

  Parolanızı mı unuttunuz?

  Parolanızı mı unuttunuz?

  Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

  Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

  Giriş Yap

  Gizlilik Politikası

  Koleksiyona ekle

  Koleksiyon Yok

  Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.