30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar ; İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere trafiğe kapalı olacak tüm yolları sizlerle paylaşıyoruz. Resmi kurumlar tatil mi? Ne zaman kapanıp ne zaman açılacak herşey haberimizde…

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar ; 30 ağustos zafer bayramı, 30 ağustos resmi tatil mi, 30 ağustos, 30 agustos zafer bayrami, 30 agustos tatil mi, 30 ağustos zafer bayramı tatil mi, 30 ağustos zafer bayramı nedir, altınpark 30 ağustos, 30 ağustos zafer bayramı neden kutlanır? 30 agustos zafer bayrami sozleri, 30 agustos zafer bayrami mesajları, bankalar açık mı? 30 ağustos zafer bayramı etkinlikleri, ankara nöbetçi noter, nöbetçi noter ankara, 30 ağustos noter açık mı? 30 ağustos konserleri, 30 ağustos nöbetçi noter, 30 ağustos zaferi, zmir 30 ağustos konser gibi sorular şimdiden google da aranmaya başlandı. biz sizler için hepsinin cevaplarını veriyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemi nedir? Neden kutlanır?

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar, 30 ağustos zafer bayramı mesajları

30 Ağustos günü, Türkiye’de resmî tatildir. Bu sene pazartesi gününe denk gelen 30 Ağustos’ta kamu kuruluşları, tüm devlet dairleri ve bankalar resmi tatil kapsamında mesai yapmayacak. Böylece hafta sonuyla birlikte kamu kurum ve kuruluşları 3 gün kapalı olacak. Resmi tatil olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ilk olarak 1935 yılında resmi tatil olarak ilan edilmişti.

1926 yılında çıkarılan ilk kanunun metni şu şekildedir:

“Kanun Numarası: 795
Birinci Madde: İstiklal Muhaberatında zafer-i katiyi temin eden 30 Ağustos Başkumandan Muharebesi günü cumhuriyet ordu ve donanmasının zafer bayramıdır.

İkinci Madde: Her yıl dönümünde bu bayram günü kuvva-yı berriye, bahriye ve havayiye tarafından tes’id olunur ve müdafaa-i milliye vekâletinin tanzim edeceği programa göre Dumlupınar’da ayrıca merasim-i askeriye icra edilir. Bugünde bilumum devair ile mektepler tatil olunur.

Üçüncü Madde: Bu kanun neşr tarihinden muteberdir.
Dördüncü Madde: Bu kanun ahkâmını icraya İcra Vekilleri Heyeti memurdur.

1 Nisan 1926”

Zafer Bayramı etkinlikleri 

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar, 30 ağustos zafer bayramı mesajları

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar : Zafer Bayramı’nda başkent Ankara’da ve Ankara dışında gerçekleştirilen kutlama ve törenler, “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği” ile düzenlenmiştir. Zafer Bayramı, 30 Ağustos günü saat 07.00’de başlar ve saat 24.00’te son bulur. Saat 12.00’de Başkentte yirmi bir pâre top atışı yapılır.

Atatürk’ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasından sonra Yunan orduları İzmir’e kadar takip edilmiş, 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtuldu.

30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder. İlk kez 1924 yılında Afyon’da Başkumandan Zaferi adıyla kutlanan 30 Ağustos günü, Türkiye’de 1926’dan bu yana Zafer Bayramı olarak bilinmekte, kutlanmaktadır.

Ankara Valiliği, 30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yolları açıkladı

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar, 30 ağustos zafer bayramı mesajları

Ankara Valiliği, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında araç trafiğine kapatılacak yolları açıkladı.

Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, Anıtkabir’de ve TBMM tören alanından Ulus Eski TBMM Binası’na kadar olan güzergâhlarda resmigeçit töreni düzenlenecektir. Söz konusu etkinlikler ile ilgili olarak 29 Ağustos 2021 Pazar günü saat 23.00’ten itibaren Atatürk Bulvarı (Kuğulu Kavşağı-Ulus Meydanı arası) Ulus gidiş istikametine göre tek şeritli olarak çalıştırılacaktır” denildi.

Açıklamanın devamı şu şekilde:
“30 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 06.00’dan itibaren;

Dikmen Caddesi (Genelkurmay Kavşağı-Çetin Emeç Bulvarı kesişimi arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar, İsmet İnönü Bulvarı (Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi kesişimi-Akay Kavşağı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar,

Atatürk Bulvarı (Kuğulu Kavşağı-Ulus Meydanı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar, İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi kesişimi ile İstiklal Caddesi-Atatürk Bulvarı kesişimi arası açılan tüm cadde ve sokaklar,

Cumhuriyet Caddesi (Ulus Meydanı-Gar Kavşağı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar, Çankırı Caddesi (tüm cadde boyunca) ile açılan tüm cadde ve sokaklar, GMK Bulvarı (15 Temmuz Kızılay Millî İrade Meydanı-Anadolu Meydanı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar,

Ziya Gökalp Caddesi (15 Temmuz Kızılay Millî İrade Meydanı-Kolej Meydanı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar, Millî Müdafaa Caddesi (Genelkurmay Kavşağı-GMK arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü olarak, Kazım Karabekir Caddesi (Celal Bayar Bulvarı’na çıkış yan varyantları-Anadolu Meydanı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar (İhtiyaç duyulması hâlinde), Dögol Caddesi (Beşevler Kavşağı-Anadolu Meydanı arası) ile açılan tüm cadde ve sokaklar,

Gençlik Caddesi, Akdeniz Caddesi, Anıt Caddesi, Spor Park Sokak, açılan tüm cadde ve sokaklar; Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ile açılan tüm cadde ve sokaklar çift yönlü olarak programlar sona erene kadar araç trafiğine kapatılacaktır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için trafiğe kapanacak yolların durumunu dikkate almaları ve toplu taşım araçlarını kullanmaya özen göstermeleri faydalı olacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

bayram nedeniyle İstanbul’da trafiğe kapatılacak yollar

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar, 30 ağustos zafer bayramı mesajları

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar: Valilikten yapılan açıklamaya göre, kutlama programları nedeniyle 29 Ağustos Pazar Vatan Caddesi’nde yapılacak genel prova ile 30 Ağustos Pazartesi düzenlenecek tören kutlamaları kapsamında geçici olarak araç trafiğine kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.

Saat 06.00-14.00 arasında trafiğe kapanacak yollar ise şöyle sıralandı:

“Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Caddesi) gidiş ve gelişler, D100 Kuzey ve Güney istikametinden Adnan Menderes Bulvarı girişleri, 10. Yıl Caddesi’nden Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Edirnekapı’dan Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Oğuzhan Caddesi’nden Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Sofular Caddesi’nden Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Halıcılar Caddesi’nden Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Akdeniz Caddesi’nden Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Akşemsettin Caddesi’nden Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Ordu Caddesi’nden ve Atatürk Bulvarı’ndan, Aksaray’dan Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Keçeci Meydan Sokak’tan Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Hal Yolu Güneyden gelip Adnan Menderes Bulvarı girişleri, Adnan Menderes Bulvarı’na çıkan tüm cadde ve sokaklar trafiğe kapalı olacak.”

Bu kapsamda, Turgut Özal Millet Caddesi, Fevzipaşa Caddesi, Atatürk Bulvarı ve Sahil Kennedy Caddesi alternatif güzergah olarak kullanılabilecek.

Valilik, “Tiger 3” adlı sinema projesinin reklam filmi çekimi nedeniyle 28-29 Ağustos’ta belirtilen saatlerde geçici olarak trafiğe kapanacak yolları ve alternatifleri de duyurdu.

Bu doğrultuda, trafiğe 28 Ağustos günü saat 08.00-14.00 arasında kapanacak yollar ise şöyle belirtildi:

“Hacıosman Bayırı Caddesi’nden gelen trafik akımı tünel girişinden kesilerek, Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi yönüne verilecektir. Sarıyer Çayırbaşı Tüneli Hacıosman Çıkışı, bariyerle kontrol edilen geçiş noktası görevlilerimizce kapatılacaktır.”

Reklam filmi için alternatif yollarda trafik Bahçeköy Caddesi üzerinden Kefeliköy ve Çayırbaşı istikametine yönlendirilecek.

29 Ağustos saat 06.00-12.00’de, Reşadiye Caddesi Eyüp istikameti Galata Köprüsü girişleri, Ragıp Gümüşpala Caddesi Zeytinburnu istikameti Galata Köprü girişleri, Galata Köprüsü Fatih (Eminönü) ilçesinden Beyoğlu (Karaköy) istikameti trafiğe kapatılacak.

Alternatif yollar ise Unkapanı (Atatürk Köprüsü), Haliç Köprüsü, Ragıp Gümüşpala Caddesi, Balat Sahil Yolu, Reşadiye Caddesi, Ragıp Gümüşpala Caddesi u dönüşler Unkapanı istikameti olacak.

Resmi tatiller arasında yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramında her sene olduğu gibi bu senede bankalar kapalı olacaktır. Yetkililerden yapılan açıklamada hafta sonundan dolayı vatandaşların bankadaki işlemlerini 27 Ağustos Cuma gününden halletmeleri ile ilgili bir uyarı yapıldı.

Pazartesi resmi tatil mi? 30 Ağustos Pazartesi kargo, PTT, bankalar, hastane, noter, eczaneler açık mı 2021?

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar, 30 ağustos zafer bayramı mesajları

Pazartesi resmi tatil mi? Sorusu çalışanlar tarafından merak edilip araştırılmaya başalandı. Mustafa Kemal’in, 26 Ağustos 1922’de sabaha karşı verdiği emirle başlattığı Büyük Taarruz ve 30 Ağustos’taki ‘Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin ardından Kurtuluş Savaşı sonunda zafer kazanıldı. Türk tarihinde önemli bir yeri bulunan 30 Ağustos Zafer Bayramı Pazartesi günü büyük bir coşkuyla kutlanacak. Vatandaşlar bir yandan bu özel günün detaylarını araştırırken bir yandan da 30 Ağustos Pazartesi kargo, PTT, bankalar, hastane, noter, eczaneler açık mı 2021? Sorusunun yanıtını arıyor. İşte konu hakkında detaylar!

Pazartesi resmi tatil mi? 30 Ağustos Pazartesi kargo, PTT, bankalar, hastane, noter, eczaneler açık mı 2021? Soruları vatandaşoın gündeminde yer alan konular arasında bulunuyor. Türk tarihinde önemli bir yeri bulunan 30 Ağustos Zafer Bayramı Pazartesi günü büyük bir coşkuyla kutlanacak. Vatandaşlar bir yandan bu özel günün detaylarını araştırırken bir yandan da 30 Ağustos Pazartesi kargo, PTT, bankalar, hastane, noter, eczaneler açık mı 2021? Sorusunun yanıtını arıyor. İşte detaylar!.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI RESMİ TATİL Mİ? 30 Ağustos Zafer bayramında araç trafiğine kapatılacak yollar

30 Ağustos’ta araç trafiğine kapatılacak yollar, 30 ağustos zafer bayramı mesajları

Her yıl 30 Ağustos günü kutlanan Zafer Bayramı, 2021’de pazartesi günü olacak. Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle ayrıldığı gün olan 30 Ağustos, 1935 yılında resmi tatil ilan edilmişti..

30 AĞUSTOS BANKALAR AÇIK MI 2021?

Resmi tatiller arasında yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramında her sene olduğu gibi bu senede bankalar kapalı olacaktır. Yetkililerden yapılan açıklamada hafta sonundan dolayı vatandaşların bankadaki işlemlerini 27 Ağustos Cuma gününden halletmeleri ile ilgili bir uyarı yapıldı.

30 AĞUSTOS PTT, NOTER, KARGOLAR AÇIK MI?

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatiller içerisinde yer aldığından pazartesi günü ayrıca PTT’ler, noterler, kargolar gibi resmi kurumlar kapalı olacaklar.

PAZARTESİ KARGOLAR AÇIK MI, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NDA KARGOLAR ÇALIŞIYOR MU?

30 Ağustos 2021 Pazartesi Zafer Bayramı resmi tatili olacak. Kargolar resmi tatillerde çalışmadığı için pazartesi günü tüm kargolar kapalı olacaklar. Bu nedenle cumartesi günü öğlen saatlerine kadar kargolarda işlemlerini tamamlamayanlar Salı gününü beklemek zorunda olacaklar.

Oyunuzu bırakın

Daha

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Giriş Yap

  Parolanızı mı unuttunuz?

  Parolanızı mı unuttunuz?

  Hesap verilerinizi girin, size şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderelim.

  Şifre sıfırlama bağlantınız geçersiz veya süresi dolmuş görünüyor.

  Giriş Yap

  Gizlilik Politikası

  Koleksiyona ekle

  Koleksiyon Yok

  Burada daha önce oluşturduğunuz tüm koleksiyonları bulacaksınız.